U institucijama BiH žele korekciju radnog vremena, ne odgovara im više od devet do 17 sati...

Kao jedan od razloga je naveo potrebu da se uskladi radno vrijeme s onim u entitetskim institucijama

19.12.2023. 11:09
  • Podijeli:
drzavne-institucije-armin-durgut-pixsell.jpg

Ministarstvo civilnih poslova Bosne i Hercegovine pripremilo je Informaciju o potrebi korekcije radnog vremena u institucijama BiH koja će se naći na dnevnom redu sjednice Vijeća ministara Bosne i Hercegovine u srijedu.

Kako nam je pojašnjeno iz Ministarstva civilnih poslova, informacija je sačinjena nakon analize koja je pokazala da većini institucija odgovara promjena radnog vremena tako da bi, umjesto od devet do 17 sati, radili od osam do 16 sati. U Ministarstvu su dodali da je analiza napravljena po zahtjevu Vijeća ministara BiH datom u junu ove godine.

"Od ukupno 84 anketirane institucije, mišljenje su dostavile 62 (73 posto), na osnovu kojih je napravljena analiza koja je upućena na razmatranje Vijeću ministara BiH", naveli su u Ministarstvu civilnih poslova BiH.

Radenko Mirković, predsjednik Sindikata državnih službenika i zaposlenika u institucijama BiH, rekao je da je od tri reprezentativna sindikata na državnom nivou, uključujući ovaj na čijem je čelu, potekla ova inicijativa za korekciju radnog vremena i da je anketa bila prema svim institucijama, odnosno ministarstvima, agencijama...

Kao jedan od razloga je naveo potrebu da se uskladi radno vrijeme s onim u entitetskim institucijama.

"Radno vrijeme od devet do 17, tu se po noći budite, po noći vraćate kući. Bolje je od osam do 16 da ljudi imaju više slobodnog vremena kada dođu kući. I s ekonomske strane ima primjer. Recimo grijanje. U Predsjedništvu BiH službe rade od osam sati, a mi ostali do 17 sati, onda se duže grije", dodao je Mirković.

  • Podijeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vijesti na portalu UNA.BA je anonimno, a registracija nije poterebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečijeg seksualnog opredjeljenja neće biti objavljeni. Komentari održavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti krivično gonjeni. Kao čitalac prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uvjerenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanje drugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik prije pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()