Šampioni šampionski, Bilbija nezaustavljiv

Zrinjski u Mostaru deklasirao ekipu Zvijezde 09

27.08.2023. 21:36
zrinjski anadolija-64d5e76fa4105.webp Foto: Anadolija

Aktuelni prvaci BiH, fudbaleri Zrinjskog su večeras Pod Bijelim Brijegom u pravoj ljepotici savladali ekipu Zvijezde 09 rezultatom 5:3 i tako nastavili sa sjajim igrama u ovoj sezoni.

Ipak, nije sve dobro počelo za Plemiće, koji su već od druge minute imali rezultatski zaostatak, obzirom da su gosti poveli golom Veličkovića.

Ipak, do 24. minute, Zrinjski je vodio čak 3:1, a strijelci su redom bili Ivančić, Bilbija i Malekinušić.

Do kraja sjajnog prvog poluvremena vidjeli smo još jedan gol i to u mreži domaćina, a strijelac je bio Saliman za 3:2.

Golijada se nastavila i u drugom poluvremenu, a Zrinjski je svoj četvrt gol zabio u 51. minuti kada je ponovo strijelac bio kapiten Bilbija.

Isti igrač pogađa i u 75. minuti za tada ubjedljivih 5:2, čime je kompletirao svoj hat-trick.

Konačnih 5:3 postavlja Maksimović.

Zrinjski sada ima dva trijumfa i pet bodova iz dvije utakmice, a Zvijezda 09 je u pet utakmica osvojila tri boda.

U narednom kolu Zrinjski igra hercegovački derbi protiv Širokog Brijega, a Zvijezda dočekuje Borac.