Brišete posuđe ubrus papirom? Evo zbog čega to nije dobro

To, međutim, možda i nije najpametniji potez jer oni obično sadrže razne hemijske sastojke.

07.04.2024. 21:24
  • Podijeli:
dekoracija, sto, salvete, tanjiri, escajg, slaba, pixabay-658007a0d5a4d.webp Foto: pixabay

Nakon obilnog obroka, posljednje što želimo je da sušimo svaki tanjir i čašu. Umjesto toga, odlučujemo se za najbrže dostupno rješenje tj. ubruse.

To, međutim, možda i nije najpametniji potez jer oni obično sadrže razne hemijske sastojke.

Ubrusi mogu oštetiti posuđe, nisu ekološki prihvatljivi te možda nisu finansijski isplativi. Posuđe koje koristite za jelo je među stvarima koje ne biste trebali da čistite ubrusima.

Ovi naizgled bezopasni listovi obično su izrađeni od drvene pulpe, često izbjeljene i tretirane hemikalijama zbog poboljšane sposobnosti upijanja. Iako su ubrusi savršeno dobri za brisanje prolivenih tečnosti ili čišćenje površina, njihovo korišćenje na posuđu ima nekoliko nedostataka, piše Alo.

Osim izbeljivača, ubrusi mogu da sadrže štetne hemikalije poput boja, mirisa i losiona koji mogu izazvati alergije kod osetljivih osoba. Poznato je da konvencionalni papirni ubrusi sadrže formaldehid i bisfenol A, poznat i kao BPA.

  • Podijeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vijesti na portalu UNA.BA je anonimno, a registracija nije poterebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečijeg seksualnog opredjeljenja neće biti objavljeni. Komentari održavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti krivično gonjeni. Kao čitalac prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uvjerenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanje drugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik prije pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()