Lajović izgubio od Hoinskog u prvom kolu Vimbldona

U prvom setu srpski i britanski teniser nisu bili sigurni u svoj servis

03.07.2023. 21:08
Dušan Lajović-638dc5428e555.webp Foto: Profimedia

Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je danas od Britanca Jana Hoinskog sa 3:1 (5:7, 7:6 (7:4), 6:2, 6:2) u prvom kolu Vimbldona.

Meč je trajao dva sata i 37 minuta.

U prvom setu srpski i britanski teniser nisu bili sigurni u svoj servis.

Prvo je Lajović izgubio dva vezana servis gema ali pritom uspio da jedan gem oduzme protivniku.

Pri rezultatu 5:5, srpski teniser je iskoristio drugu brejk loptu i tako poveo sa 6:5.

Naredni gem je Lajović osvojio bez izubljenog poena i tako poveo sa 1:0 u setovima.

Tokom drugog seta nizali su se loši servis gemovi i Lajovića i Hoinskog.

Obojica su izgubili po dva servis gema, tako da je set otišao u taj brejk.

U taj brejku Britanac je popravio servis i uspio da napadne Lajovića sa rizičnim udarcima blizu linije.

Na kraju rezultatom 7:4 Hoinski osvaja taj brejk i set.

U trećem setu Lajović je ostao bez snage, pa je Britanac lako vezao dva brejka i tako rešio pitanje kome ide treći set.

Hoinski je u četvrtom setu nametnuo svoj tempo igre i tako došao do brejka u trećem i sedmom gemu.

U osmom gemu nije dozvolio nijedan poen protivniku i time došao do pobjede u meču.

Vimbldon se igra za nagradni fond od 44,7 miliona funti.