Nestvaran preokret Minnesote, Boston slavio na krilima Tatuma

Luka Garza nije nastupio

13.03.2024. 11:09
Minnesota Timberwolves reuters-65f1492d2a24d.webp Foto: Reuters

Sedam susreta NBA lige odigrano je noćas, a najzanimljivije je bilo u okršaju Los Angeles Clippersa i Minnesota Timberwolvesa, u kojem su gosti stigli do pobjede nestvarnim preokretom.

Gubila je Minnesota sa čak 22 poena razlike tokom druge četvrtine (57:35), ali onda su Anthony Edwards i ekipa dodali gas i okrenuli rezultat u svoju korist.

Napravili su u finišu prvog poluvremena seriju 14:2 i značajno istopili prednost Clippersa, a u nastavku dolaze i do potpunog preokreta i ubjedljive pobjede od čak 118:100.

Clippersi su u drugom poluvremenu postigli samo 37 poena.
Edwards je meč završio sa 37 poena, 8 skokova i 4 asistencije, a Nickeil Alexander Walker je ubacio 28 koševa. Reprezentativac BiH Luka Garza još jednom nije dobio minutažu.

Boston je u gostima sa 123:107 savladao Utah Jazz, a ponovo je blistao Jayson Tatum sa 38 ubačenih poena.