Tim sa Farskih Otoka priredio novu senzaciju, mladi Zmaj igrao u porazu Olimpije

Mladi Zmaj je iz igre izašao u 65. minuti

09.08.2023. 10:55

Fudbaleri Galatasarayja savladali su u Ljubljani ekipu Olimpije sa 3:0 u prvom meču trećeg pretkola Lige prvaka.

Turski velikan je u dvomeč sa Slovencima ušao kao veliki favorit, što su i opravadali u večerašnjem duelu.

Akturkoglu već u devetoj minuti na asistenciju Yilmaza dovodi Galatu u vodstvo.

Prednost gostiju povećao je Mertens u 48. minuti.

Bardakci devet minuta kasnije pogađa gol Olimpije, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Dervisoglu u 93. minuti.

U dresu Olimpije od prve minute je zaigrao napadač mlade bh. reprezentacije Admir Bistrić.

Mladi Zmaj je iz igre izašao u 65. minuti.

Fudbaleri Klaksvika, kluba sa Farskih Otoka, nastavljaju živjeti evropski san.

Ovaj simpatični tim koji dolazi iz grada koji ima 4.645 stanovnika večeras je sa 2:1 savladao norveški Molde.

Podsjetimo, Klaksvik je u prvom pretkolu rezultatski deklasirao Ferencvaroš u Mađarskoj sa 3:0, a večeras je izbacio švedski Hacken na penale. Nakon 0:0 kod kuće, bilo je 2:2 u osnovnih 90 minuta, 3:3 u dva produžetka i 5:3 u penal-lutriji.

Od večerašnjih duela vrijedi izdvojiti i pobjedu Brage protiv TSC-a iz Bačke Topole sa 3:0.

Golove za Portugalce postigli su Bruma u 17, Pizzi dvije minute kasnije, te Djalo u 87. minuti.