Pobjeda od zlata: Sloboda pred mirnom lukom

15.05.2023. 18:57
FK SLoboda_SSba-6462656dab267.webp Foto: SportSport

Fudbaleri Slobode upisali su veliku pobjedu u utakmici 31. kola Premijer lige BiH protiv Širokog Brijega (2:1).

Tuzlaci su slavili u "minut do 12", izašli iz opasne zone i tako napravili ogroman korak ka cilju, opstanku.

Trenutno imaju 32 boda i prvi su iznad crte. Ispod su Tuzla siti i Leotar sa po 31.

Ćeta Danijela Pranjića do kraja sezone gostuje kod Borca, te dočekuje Željezničar.

Hercegovci su, s druge strane, napravili korak unazad u borbi za Evropu.

Ostali su na šestoj poziciji sa tri boda manje od trećeplasiranog Sarajeva.

Bitka na "Tušnju" nije nam ponudila spektakl, mreže su mirovale u prvom dijelu, da bi stvari "zakuvao" Stojan Vranješ, golom sa "kreča" u 53. minutu.

Gost je odgovorio boljom igrom, jurnuo je naprijed i poravnao preko Dominika Radića (80).

I ne samo to, imao je više od igre, prijetio, pogodio okvir gola...

Promašaji su skupo kažnjeni u sudijskoj nadoknadi, u kojoj je Emir Jusić preciznim udarcem pogodio za veliki trijumf.