Liga konferencije: Čekićari čekali 43 godine - i dočekali

Vest Hem je do pehara došao pošto je u borbenoj predstavi na pleća bacio Fjorentinu

07.06.2023. 23:02
Vest Hem_Darko Bandić AP Tanjug-6480ee866088c.webp Foto: Darko Bandić / AP / Tanjug

Fudbaleri Vest Hema osvojili su Ligu konferencije.

Čekićari su do pehara došli pošto su u borbenoj predstavi na pleća bacili Fjorentinu, slavivši sa 2:1.

Londonski sastav na taj način je prekinuo post dug čak 43 godine.

Toliko je, naime, vremena prošlo od kada je osvojio posljednji pehar, FA Kup.

Vest Hem je tako uzeo drugi evropski trofej, nakon Kupa pobjednika kupova 1965. godine.

Prvo poluvrijeme je bila manje-više uspavanka koju su prekinuli engleski navijači, razbijanjem glave kapitenu Viole Kristijanu Biragiju.

U nastavku smo gledali mnogo dinamičniji fudbal. U takvim okolnostima "gost" je izborio penal koji je u gol pretvorio Said Benrama.

Vrlo brzo, na drugoj strani je majstorskim potezom Đakomo Bonaventura poravnao na 1:1.

I, kada se očekivalo da duel ode u produžetke, Čekićari su pogodili za vođstvo, pobjedu i pehar.

Lukas Paketa je "podvalio" loptu Džarodu Bovenu, koji je pobjegao prilično naivnoj odbrani rivala, te "poentirao" za veliku feštu.

Luka Jović je za poražene odigrao prvo poluvrijeme, postigavši gol koji je poništen zbog ofsajda.

Nikola Milenković je na terenu proveo svih 90 minuta, dok Aleks Terzić nije ulazio u igru.