Derbi po plavoj mjeri: Krpić "minut do 12" spasio Želju

Najveća utakmica bh. fudbala nije donijela spektakularnu igru, ali jeste borbu, tenziju, neizvjesnost i dramu u finišu

12.05.2023. 21:59
Sarajevo Željezničar_Anadolija-645e9b3863527.webp Foto: Anadolija

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara remizirali su 2:2 u 149. gradskom derbiju ljutih rivala.

Najveća utakmica bh. fudbala, igrana u okviru 31. kola Premijer lige BiH, nije donijela spektakularnu igru, ali jeste borbu, tenziju, neizvjesnost i dramu u finišu.

Epilog je bio po mjeri Plavih koji su se poraza spasili u "minut do 12" i tako zadržali šanse za izlazak u Ervopu.

Željo sada ima 47 bodova, dva manje od drugoplasiranog Bordo tima, a do kraja sezone ostalo je 180 minuta.

Ukoliko Zrinjski osvoji i Kup BiH, i četvrtoplasirani će na veliku scenu, pa bi u tom slučaju oba sarajevska sastava na ljeto mogla zaigrati u Ligi konferencije.

Sarajevo je bilo bolji tim u prvom poluvremenu i tu inicijativu je naplatilo preko Dala Varešanovića koji je u 35. minutu pogodio metu.

Nakon što je Renan Oliveira u 75. minutu uduplao prednost domaćina, činilo se da je epilog poznat.

Pa ipak, gost se nije predao. Pogotkom Irfana Jašarevića se ekspresno vratio u igru i najavio triler.

Drama u finišu nije izostala. Željo je jurnuo naprijed i tokom opsade gola promašio tri "mrtve" šanse.

No, da pravda bude zadovoljena pobrinuo se Sulejman Krpić, koji je metu pogodio u šestom minutu sudijske nadoknade.