Velež razočarao protiv predstavnika iz Andore

Prva utakmica Konferencijske lige

10.07.2024. 21:58
velez klix-668ee622bbe3f.webp Foto: Klix.ba

Fudbaleri Veleža remizirali su u prvoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige protiv Inter d'Escaldesa (Andora) rezultatom 1:1 na Grbavici, tako da će sve dileme oko putnika dalje biti riješene u revanšu.

Velež je pod ulogom apsolutnog favorita dočekao rivala s Andore, ali večeras nije bilo lako. Naprotiv, gostujući Inter bio je mnogo bolji rival i zasluženo je imao vodstvo u prvom poluvremenu.

Gosti su najbolju šansu imali u 17. minuti. Omar Pršeš je pogriješio, dodao loptu do Guillaumea Lopeza, ali je on šutirao preko gola Veleža.

Inicijativa Andoraca isplatila se u 34. minuti kada je Joanet Lopez Elo pogodio za vodstvo Intera nakon sjajne akcije po lijevoj strani. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a tokom poluvremena na Grbavici su se čuli zvižduci.

Uslijedila je ofanziva Veleža u drugom dijelu, a ona je na kraju i donijela poravnanje. Počelo je uvođenjem Nermina Haskića koji sjajno prijeti s distance na otvaranju drugog dijela.

Gol za poravnanje stigao je u 64. minuti. Brazilac Elzio Lohan pogodio je nakon akcije po desnoj strani za erupciju oduševljenja na Grbavici.

Samo šest minuta kasnije Haskić šutira glavom iz peterca, ali je lopta pala na vrh mreže.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je ostalo 1:1. Tako ćemo putnika u drugo pretkolo Konferencijske lige saznati nakon revanša koji je zakazan za naredni četvrtak, a igra se u Andori.