Važna pobjeda: Sitiju tron, Halandu još jedan rekord

30.04.2023. 17:27
Erling Haland_Kin Cheung AP Tanjug-644e8711886c4.webp Foto: Kin Cheung / AP / Tanjug

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su važan trijumf u 34. kolu Premijer lige.

Građani su na "Krejven kotidžu" savladali Fulam sa 2:1 i tako stigli do vrha tabele prestigavši Arsenal.

Siti je do prednosti doveo Erling Haland već u trećem minutu igre sa penala i tako se izjednačio sa Alanom Širerom i Endijem Kolom. Norvežanin je prethodno protiv Tobdžija oborio rekord Moa Salaha po broju golova u Premijer ligi u formatu sa 38. kola.

Sada je u ravni sa onima koji imaju najviše pogodaka (34), ali koje su postigli u sezonama kada su se igrala 42 meča.

Domaćin je bio bez suspendovanog Aleksandra Mitrovića, ali je njegova zamena Karlos Vinisijus u 15. minutu donio izjednačenje. Konačan rezultat je postavio Hulijan Alvarez u 36. minutu.

Za poražene je od 78. minuta igrao srpski reprezentativac Saša Lukić.

Siti je sada prvi ispred Arsenala u odnosu na kojeg ima bod više i utakmicu manje.

Mančester junajted je protiv Aston Vile slavio minimalnim rezultatom 1:0 golom Bruna Fernandeša u 39. minutu.

Njukasl je preokrenuo 0:1 protiv Sautemptona i trijumfovao 3:1

Bormut je pobijedio Lids 4:1 i tako najvejrovatnije obezbijedio ostanak u elitnom rangu.