Presudio autogol: Francuska pobijedila Austriju na Evropskom prvenstvu u fudbalu

U 80. minutu meča su se sudarili Majk Manjan i Baumgartner, a u samoj završnici Mbape je završio na travi krvavog nosa.

17.06.2024. 23:06
EURO_2024_FRANCUSKA_AUSTRIJA-6670ab67ccfc5.webp Foto: AA

Reprezentacija Francuske pobjedila je Austriju sa 1:0 u utakmici prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Austrija i Francuska su odigrale dobar meč u Diseldorfu, ali je ekipa Didijea Dešana obavila posao i stigla do cilja.

Francuzi su prvi zapretili preko Kilijana Mbapea, ali je njegov dobar pokušaj zaustavio Patrik Penc.

Austrija je imala najbolju priliku na meču, posle divne akcije u 36. minutu - Kristof Baumgartner je izašao jedan na jedan sa golmanom Francuske, ali mu je on skinuo zicer.

Odmah je uslijedila kazna, ali od igrača od kojeg nisu Austrijanci očekivali.

Mbape je probio po strani, poslao oštru loptu pred gol, a Maksimilijan Veber je nespretno smjestio u mrežu.

U nastavku je Austrija imala inicijativu, imala loptu i napadala, ali nije došla do konkretne šanse.

Zato jeste Francuska, u 55. minutu.

Mbape je pobjegao zadnjoj liniji, izašao oči u oči sa Pencom, ali je, neshvatljivo, šutirao pored gola.

Igralo se tvrdo i čvrsto, na ivici grubosti, pa je tako Antoan Grizman završio u reklamama i raskrvario glavu.

U 80. minutu meča su se sudarili Majk Manjan i Baumgartner, a u samoj završnici je Mbape je završio na travi krvavog nosa.

Ipak, Francuska je uspjela da sačuva mrežu do kraja i dođe do očekivane, ali teško izvojevane, pobjede.