Liga konferencije: Gorko-slatki remi Sarajeva

Bordo tim može da žali jer je na startu propustio pregršt sjajnih prilika. Ali, može da bude i zadovoljan jer je domaćin u nastavku češće prijetio

13.07.2023. 20:54
FK Sarajevo_FKS-64b04329f0c03.webp Foto: FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva kao gosti su remizirali sa Torpedom 2:2, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Bordo tim može da žali jer je u prvom poluvremenu propustio pregršt sjajnih prilika koje su mu mogle donijeti povoljniji epilog.

No, s druge strane, može da bude i zadovoljan jer je domaćin u nastavku bio bolji i češće prijetio.

U svakom slučaju, sastav sa "Koševa" u revanšu će imati lijepu priliku da pred svojim navijačima ovjeri prolaz.

Četa Mirze Varešanovića sjajno je ušla u meč i od prvog sudijskog zvižduka poslala jasnu poruku da nije došla da igra na rezultat.

O tome svjedoče šanse koje su se ređale kao na filmskoj traci na stadionu "Ramaz Šengelija" u Kutaisiju.

Almedin Ziljkić je već u trećem minutu zatresao prečku, prijetili su i Dal Varešanović, Renan Oliveira, Frensis Kjeremeh je takođe uzdrmao okvir gola...

I, kao po nepisanom fudbalskom pravilu, promašaji su skupo naplaćeni.

Igrao se 43. minut kada je Nika Sanokadze asistenciju Đorđija Arabidzea pretvorio u vođstvo.

Ipak, hladan tuš pred odlazan na predah nije rashladio Sarajlije.

Već u 47. minutu Oliveira je vratio stvari na početak, nakon što se najbolje snašao nakon odbijene lopte.

Bio je to uvod u pet minuta ludila u kojima smo vidjeli još dva pogotka.

Prvo je Irakli Burgidze vratio prednost na stranu domaćina, a Varešanović ekspresno poravnao.

Uslijedo je period igre u kojem je gruzijski predstavnik bio bolji rival. Nanizao je nekoliko dobrih priliku, uzdrmao prečku, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Sarajevo i Torpedo revanš igraju u sljedeći četvrtak. Početal ke zakazan za 21 čas.