Jubilarni Kup Srpske: Favorit prekinuo post za šesti pehar

24.05.2023. 20:00
Borac Laktaši 2_FKB-646e476244d94.webp Foto: FK Borac

Fudbaleri Borca pobjednici su jubularnog, 30. izdanja Kupa Republike Srpske "Dr Milan Jelić".

Banjalučani su u komšijskom derbiju odigranom na Gradskom stadionu savladali Laktaše rezultatom 2:1.

Crveno-plavi su na taj način po šesti put podigli pehar i prekinuli 11-godišnji post.

Uvertira pred završnu bitku bio je prolom oblaka i grad koji su natopili travnjak, te igračima oba tima otežali posao.

Pa ipak, čini se da takvi uslovi nisu smetali četi Vinka Marinovića koja je povela u ranoj fazi meča.

Igrao se peti minut kada je Jakov Blagaić izveo korner sa desne strane. Na petercu je najviši bio Momčilo Mrkaić i spretnim udarcem pospremio loptu u mrežu.

Izjednačenje smo vidjeli u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Pogotku je prethodila pomalo bizarna situacija pošto je na teren utrčao pas. Nezvani gost nije želio da napusti travnjak pa su morali da reaguju i redari.

A nakon što je igra nastavljena, David Vuković je sjajnim  udarcem sa gotovo 30 metara vratio stvari na početak.

U nastavku je Borac imao više od igre, ali ne i neke zrele prilike. Sve do 62. minuta.

Tada je Nikola Ninković, koji je u igru ušao svega nekoliko sekundi ranije, sjajno centrirao u srce šesnaesterca gdje se najbolje snašao Nedeljko Piščević za novo vođstvo "domaćina".

Do kraja je ekipa Miljana Bajića imala blagu inicijativu, stvorila i nekoliko solidnih šansi, međutim, nije uspjela da izbjegne poraz.