Spavanje s uključenim grijanjem i nije baš najsjajnija ideja

U vrijeme spavanja vaše tijelo je jako osjetljivo na toplotu Vaše tijelo može biti vrlo osjetljivo na toplinu, posebno u vrijeme kada inače idete spavati, ali i to se razlikuje se od osobe do osobe

11.12.2023. 08:49
  • Podijeli:
grijanje-radijator-kristinastedulfabac-pixsell.jpg

Zimski period je uveliko stigao: hladni, kišni dani su svakodnevnica a grijanje odavno uključeno. Novija istraživanja pokazuju da većina ljudi spava sa uključenim grijanjem tokom cijele noći, a to opet može izazvati neke promjene u vašem tijelu.

No, ostavljanje radijatora uključenih prilikom spavanja moglo bi imati ozbiljne reakcije i posljedice na vaš san, kožu i cjelokupno zdravlje, piše Huffpost.

U vrijeme spavanja vaše tijelo je jako osjetljivo na toplotu Vaše tijelo može biti vrlo osjetljivo na toplinu, posebno u vrijeme kada inače idete spavati, ali i to se razlikuje se od osobe do osobe.

The Sleep Foundation smatra da je idealna temperatura od oko 15,6 do 20°C potrebna za idealan san. Ako vam je tijelo još uvijek toplo tokom sna, toplina bi vas mogla probuditi.

Petina onih koji su spavali dok im jeradilo grijanje priznali su da su se budili iz sna pregrijani i mokri u znoju. Ostavljanje grijanja također je teško za vaše sinusel Sezona je prehlade i gripe, zato je važno učiniti sve što možete kako biste očuvali dišne ​​putove čistima, a to uključuje izbjegavanje ostavljanja grijanja uključenog preko noći.

Istraživanje s Medicinskog univerziteta u Varšavi pokazalo je da su “određene metode grijanja u zatvorenom prostoru važni uzročnici rizika za pojavu alergijskog rinitisa i astme.“ Centralno grijanje isušuje vaš nos i grlo, što dovodi do manje zaštitne sluznice, pa ako šmrčete, koliko god se činilo neintuitivnim, možda biste trebali ostaviti grijanje isključeno noću.

I vaša koža pati

Centralno grijanje sklono je isušivanju kože, a ostavljanje vašeg grijanja upaljenog preko noći može je dodatno isušiti. “Isključivanje grijanja tokom noći izvrstan je način za ublažavanje suhoće kože (posebno ako imate kožna oboljenja poput ekcema ili drugih upalnih problema), kao i za malo uštede novca”, rekla je dr. Hiba Injibar iz klinike Dermasurge na Harley Streetu.

  • Podijeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vijesti na portalu UNA.BA je anonimno, a registracija nije poterebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečijeg seksualnog opredjeljenja neće biti objavljeni. Komentari održavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti krivično gonjeni. Kao čitalac prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uvjerenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanje drugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik prije pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()