Cicipas i dalje opravdava ulogu jednog od favorita

Grk se plasirao u polufinale Australijan opena

24.01.2023. 14:01
Cicipas_Tanjug AP-63cfd64bc9e57.webp Foto: Tanjug/AP Photo/Ng Han Guan

Grk Stefanos Cicipas opravdao je ulogu favorita u četvrtfinalu Australijan opena. Treći nosilac je u tri seta eliminisao iznenađenje iz Češke Jiržija Lehečku sa 6:3, 7:6 (2), 6:4.

Cicipas će u polufinalu Melburna igrati protiv Rusa Karena Hačanova, koji se nije mnogo mučio u četvrtfinalu.

Grk je krenuo silovito i osvojio prvi set za 37 minuta, riješivši ga brejkom već u drugom gemu meča.

Očekivao se lagan posao za Cicipasa u nastavku, ali u drugom setu Čeh pokazuje zube.

Počeo je da igra slobodnije na servis rivala što mu donosi veliku šansu da napravi brejk na 2:1, tačnije pet.

Međutim, propušta svih pet prilika nakon čega teniseri sigurno serviraju i set ulazi u taj-brejk.

Tu Cicipas koristi svoje iskustvo i pritisak pod kojim se našao rival, te sa ubjedljivih 7:2 stiže do 2-0.

Nula-dva nije deprimiralo Lehečku koji nastavlja da dobro parira Grku i u trećem setu, pa sve do sedmog gema nismo vidjeli nijednu brejk priliku.

U tom Lehečka dobija novu priliku da zakomplikuje Cicipasu posao, imao je tri brejk prilike, ali Grk opet spasava sve.

Ova propuštena prilika je već uticala na Čehovo samopouzdanje, pa Cicipas u desetom gemu dobija priliku za brejk koji odmah koristi i završava meč.