Neočekivan rasplet Superkupa: Studentski centar trijumfovao nad Partizanom

Treće mjesto osvojila je Budućnost, a četvrta je Igokea

20.09.2023. 23:16
PARTIZAN STUDENTSKI CENTAR-650b60f2283ec.webp Foto: Facebook KK Partizan

Košarkaši Studentskog centra osvojili su Superkup regionalne ABA lige, pošto su večeras u finalu u Podgorici savladali Partizan rezultatom 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Studentski centar je trijumfom protiv Partizana stigao do prvog trofeja Superkupa ABA lige u istoriji kluba.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 23 poena, dok je Zek Ledej dodao 13. U pobedničkom timu ekipe iz Podgorice najbolji je bio Obri Dokins sa 18 poena, dok je Kenan Kamenjaš ubacio 14.

Košarkaši Studentskog centra su vodili u većem dijelu prve četvrtine, a podgorički klub je u sedmom minutu imao prednost od 19:14. Studentski centar je prvu četvrtinu dobio rezultatom 25:22. Domaći košarkaši su najveću prednost imali u 16. minutu (40:29). Partizan je serijom 9:0 prišao na 40:38, a prvo poluvrijeme je završeno vođstvom Studentskog centra rezultatom 42:40.

Partizan je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine, a "crno-beli" su 24. minutu poveli 50:45. Studentski centar je uspio da izjednači na 50:50, a onda se igralo poen za poen. Partizan je u posljednju četvrtinu ušao sa vođstvom 66:63. "Crno-beli" su imali prednost u većem dijelu posljednje četvrtine, a Studentski centar je na 37 sekundi prije kraja prišao na 81:80.

Partizan nije iskoristio napad, a Borna Kapusta je pogodio trojku za vođstvo Studentskog centra 83:81. "Crno-beli" potom nisu iskoristili posljednji napad, a trofej je pripao Studentskom centru.

Treće mjesto osvojila je Budućnost, koja je pobijedila Igokeu 79:68. Peto mjesto pripalo je Megi, koja je nadigrala Zadar 101:78. FMP je osvojio sedmu poziciju, pošto je posle produžetka nadigrao Cedevita Olimpiju 85:81.

Nova sezona u ABA ligi počinje 29. septembra.