Favorit po planu: Igokea povela u finalu protiv Borca

16.05.2023. 21:37
Stefan Đorđević Igokea_KK Igokea-6463d9136f6f6.webp Foto: ABA liga

Košarkaši Igokee opravdali su ulogu favorita u prvom meču finalne serije plej-ofa Lige BiH protiv Borca.

Aktuelni šampioni su sigurnom igrom odbranili domaći teren pred drugu bitku koja je na programu u nedjelju u "Boriku".

Poslije 40 minuta košarke semafor je pokazivao 76:55 (21:13, 23:17, 24:17, 8:8) u korist Aleksandrovčana.

S obzirom na to da su se Igosi pristojno namučili u drugom duelu polufinala protiv Budućnosti, a Banjalučani deklasirali Široki Brijeg, mnogi su očekivali neizvjesniju predstavu u Laktašima.

Pa ipak, drama je izostala. Prvaci su od starta zaigrali granitnu odbranu, zatvorivši gotovo sve prilaze svom košu.

Napad je bio solidan i omogućio je favoritu da iz minuta u minut "bilda" prednost.

Na prvom predahu je ona iznosila osam koraka, na velikom odmoru 14 poena, a pred odlučujući kvartal i "plus 21".

Bilo je već tada jasno da Crveno-plavi ne mogu do iznenađenja. Zanimljivo, obje ekipe tada kao da su "povukle ručnu", te su u posljednjoj četvrtini postigle po skromnih osam pogodaka.