Zvijezda 09 nakon preokreta savladala Tuzla Cityja i zadržala šanse za opstanak u PLBiH

Konačan rezultat meča glasio je 3:2

24.04.2024. 17:55
Zvijezda-09-Zeljeznicar-872x610-65edcdf350426.webp Foto: FK ŽELJEZNIČAR/ADEM ĆATIĆ

Fudbaleri Zvijezde 09 savladali su ekipu Tuzla Cityja u meču 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Konačan rezultat meča glasio je 3:2.

Gosti su poveli u osmoj minuti preko Kobiljara. Samo pet minuta kasnije Zvijezda 09 dolazi do izjednačenja preko Salimana.

Novo vodstvo Tuzla Cityju donio je Pantelić u 71. minuti.

Radost gostiju ponovo nije dugo trajala jer je svega minut kasnije Maksimović iz penala pogodio za novo izjednačenje.

Za veliki preokret i važna tri boda Zvijezde 09 pogodio je Maksimović u 85. minuti.

Zvijezda je ostala na posljednjem mjestu sa 20 bodova, ali je ovom pobjedom zadržala nade za opstanak u bh. eliti.

Tuzla City je pretposljednji sa  27 bodova, te do kraja sezone se također mora boriti za opstanak.