Velež u finišu meča došao do pobjede protiv Želje, Tuzla City savladao Igman

Fudbaleri Veleža savladali su Željezničar u derbiju kola rezultatom 1:0

03.09.2023. 21:46
Velez_Zeljo_foto_FKZeljeznicar Cropped-64f4e29874249.webp Foto: FK Željezničar

Večeras su odigrana dva susreta šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Fudbaleri Veleža savladali su Željezničar u derbiju kola rezultatom 1:0.

U četvrtoj minuti Jašarević zamalo postigao autogol. Krajnc je centrirao, a lijevi bek Plavih u duelu s Guliashvilijem loptu poslao na prečku.

Do kraja prvog dijela i jedni i drugi su nekoliko puta zaprijetili, ali nije bilo neke veće prilike.

Rođeni su u 70. minuti imali sjajnu priliku. Halilović je šutirao iz slobodnog udarca, ali je prečka bila ponovo saveznik Plavih.

Haskić je pet minuta kasnije odlično šutirao, a ovaj put stativa je spasila Plave.

Velež do pobjede dolazi u 89. minuti kada Haskić šalje loptu iza leđa Muftića.

Tuzla City je u duelu na Tušnju koji se igrao u istom terminu savladao Igman sa 3:1.

Domaći su došli do vodstva u 21. minuti preko Pantelića. Ramić u 39. minuti postavlja konačan rezultat prvog dijela.

Mašović u 55. minuti ponovo donosi prednost Tuzlacima, a konačnih 3:1 postavio je Hadžić u 69. minuti.

Tuzlaci su tako prekinuli niz od tri poraza.