Sreća sa kreča: Partizan nastavlja evropsku avanturu

17.08.2023. 23:57
Partizan Sabah_Jadranka Ilić Tanjug-64de975d9cc48.webp Foto: Jadranka Ilić / Tanjug

Fudbaleri Partizana teškom mukom su eliminisali Sabah i plasirali se u plej-of Lige konferencije.

Nakon 210 minuta fudbala i penal-ruleta, Parni valjak je s(p)retno zakazao bitku sa Nordsjilandom.

Azerbajdžanski tim je prije sedam dana kod kuće slavio sa 2:0. Crno-bijeli su večeras uzvratili istom mjerom i izborili produžetke, potom i penale.

A prilikom izvođenja jedanaesteraca junak je bio Aleksandar Jovanović, koji je u petoj seriji odbranio udarac Namiga Aleskerova, 5:4.

Duel je odigran pred 14.225 navijača među kojima nisu bili oni najvatreniji, Grobari. Prisutni u Humskoj u više navrata su skandirali "uprava napolje".

Gost je prvi zaprijetio preko Margarite, a onda je domaćin preuzeo kontrolu igre. Kvinsi Menig je pogodio prečku, Severina je prijetio, potom i Mateuš Saldanja, ali bez rezultata.

No, Saldanja je na asistenciju Meniga u 30. minutu postigao evropski prvenac i time znatno olakšao posao Parnom valjku.

Kada je Bibras Natho u 58. minutu povisio na 2:0, mnogi su pomislili da je azerbejdžanski tim otpisan.

No, gost je do kraja regularnog toka sačuvao svoju mrežu, u finišu čak i zaprijetio, te izborio produžetke.

A u dodatnih dva puta po 15 minuta gledali smo prilično skroman fudbal.

Činilo se da su i jedni i drugi prije svega razmišljali o odbrani vlastite mreže, te su penali bili neminovnost.