Prvaci ne kalkulišu: Plemići pokorili i Doboj

12.05.2023. 18:56
Sloga Zrinjski_FK Sloga-645e67e1c8fb0.webp Foto: FK Sloga

Fudbaleri Zrinjskog kao gosti su savladali Slogu rezultatom 3:1, u prvoj utakmici 31. kola Premijer lige BiH.

Plemići su pokazali šampionski karakter, nisu kalkulisali, igrali su sa 100 odsto snage, iako im bodovi nisu bili potrebni.

Jer, odavno su ispili šampanjac i u dominantnom stilu odbranili krunu.

No, to ih nije spriječili da nastave sa uspjesima i na dobojskim "Lukama".

Četi Vlade Jagodića pobjeda je mogla donijeti gotovo izvjestan opstanak, međutim, Mostarci su bili neumoljivi.

Domaćin je, doduše, odlično počeo duel i već u drugom minutu preko Staše Baštića. Golu je prethodio šut Marija Krstovskog i intervencija Marina Topića.

Rano primljen pogodak razdrmao je učenike Krunoslava Rendulića koji su krenuli u juriš.

Već u desetom minutu su poravnali na 1:1. Asistent je bio Josip Ćorluka, a egzekutor Josip Ćuže.

Igrao se 35. minut kada se su se gosti izborili za penal. Oboren je Ćuže, asiguran sa kreča bio je Tomislav Kiš.

U većem dijelu nastavka Zrinjski je rutinski čuvao vođstvo, da bi u 78. minutu i ovjerio trijumf.

Elvir Trako je slabo intervenisao nakon kornera, a takav poklon u novi gol pretvrio je najbolji igračutakmice, Ćuže.