PL BiH: Minimalac Borca i penal o kojem će se pričati

24.04.2023. 20:04
Nikola Ninković_FKB-6446b4921a7b3.webp Foto: FK Borac

Fudbaleri Borca napravili su veliki korak ka primarnom cilju, novom plasmanu na međunarodnu scenu.

Crveno-plavi su u posljednjem meču 27. kola Premijer lige BiH kod kuće savladali Igman sa 1:0.

Čovjek odluke bio je Nikola Ninković, koji je u 35. minutu realizovao penal o kojem će se još dugo diskutovati.

Gosti su imali mnogo zamjerki na odluku sudije Dražena Marića da pokaže na "kreč".

Istom je prethodio duel upravo Ninkovića i Amira Velića. Kontakt je postojao, ali je diskutabilno ko je prvi došao do lopte, odnosno, koji od dva igrača je napravio prekršaj.

Bilo kako bilo, domaća "desetka" je preuzela odgovornost, jako šutirala u lijevu stranu i dovela svoj tim u vođstvo.

Prije i poslije gola gledali smo većinom uspavanku u kojoj su Banjalučani imali jalovu inicijativu u prvom poluvremenu.

Gosti su bili za nijansu bolji u nastavku, stvorili su i neke solidne šanse, ali nisu uspjeli da pogode metu.