Kad je teško, Bilbija: Zrinjski pokazao zube favoritu

24.08.2023. 22:53
Nemanja Bilbija_HŠK Zrinjski-64e7c166f2a3f.webp Foto: HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog ostvarili su aktivan rezultat pred revanš protiv LASK-a, u plej-ofu Lige Evrope.

Plemići su u Lincu izgubili rezultatom 1:2 i imaju dobre šanse da sruše favorita.

Mostarci su plasmanom u baraž već ispisali istoriju bosansko-hercegovačkog fudbala.

Jer, čak i u slučaju da ih Austrijanci eliminišu, igraće grupnu fazu Lige konferencije.

Prije njih, nijedan bh. klub nije osigurao evropsku jesen.

I ukoliko je neko pomislio da se četa Krunoslava Rendulića time zadovoljila, grdno se prevario.

Istina, LASK jeste bolje ušao u meč i preko Roberta Žulja ekspresno došao do 2:0. Igrao se tek 12. minut.

Pa ipak, nešto se pitao i gost. Do odlaska na odmor uspio je da se stabilizuje, a onda u nastavku i da zaprijeti.

I ne samo to. Igrao se 71. minut kada je, a ko drugi, do Nemanja Bilbija upotrebljivu loptu Tomislava Kiša pospremio u mrežu.

Konačnih 2:1 u korist domaćina i te kako daje nadu gostu da može da napravi još jedan iskorak i zaigra u drugom po kvalitetu UEFA takmičenju.

Revanš je na programu u četvrtak u Mostaru (21 čas).