Dosuđen sumnjiv penal za Crvenu zvezdu protiv Novog Pazara, društvene mreže u Srbiji "gore"

03.09.2023. 20:50
Zvezda_pazar_penal_foto_YT Cropped-64f4b189037e4.webp Foto: YouTube/Van sporta

Crvena zvezda je sinoć na svom terenu rezultatom 2:1 savladala ekipu Novog Pazara, a i na ovoj utakmici crveno bijeli su dobili jedan kazneni udarac koji je u najmanju ruku bio sumnjiv.

Naime, igrao se 80. minut meča kada je u kaznenom prostoru gostiju iz Sandžaka oboren jedan domaći igrač.

Sudija je nakon konsultacija sa VAR-om ipak odlučio da pokaže na 11 metara, iako ostaje prostor za previd.

Društvene mreže u Srbiji su se usijale nakon novog dosuđenog penala za Zvezdu, četvrtog na posljednjih šest utakmica.

"Zvezdo, kćeri Udbina, penal je tvoja sudbina", "Zar opet penal...", "Sramota od penala...", bili su samo neki od komentara.

Inače, ovom je utakmicom obilježen 60. rođendan stadiona Marakana, a vatreno je bilo i na samom terenu.
Golove za pobjedu prvaka Srbije postigli su Dragović i Kanga, dok je gol utjehe za Novi Pazar bio djelo Jovanovića.